תוכנה חתימה דיגיטלית

עבור עורכי דין, עובדי משרדים ממשלתיים או כל מי שיש לו הצורך בתוכנה חתימה דיגיטלית, יעיד כי זהו הפתרון המושלם לכל פלטפורמה שדורשת כיום חתימה מרחוק. אם בעבר הרחוק, היה צורך לחתום על חוזה, טופס או כל קובץ אחר טרם העברתו (אם בכלל היה ניתן להעבירו דרך רשת האינטרנט), כיום הדבר שונה לחלוטין. העולם החדש השתדרג משמעותית ואיתו גם מערכת החתימה. כיום, ישנה פלטפורמה מפוארת המאפשרת העברה או שליחה של מסמכים אלו, כשהם חתומים, ובלא שנדרש צורך כלשהו לחתום עליהם פיזית. החתימה מתבצעת באופן דיגיטלי על ידי תוכנה חתימת דיגיטלית. ובזה הרגע, אנו נותנים פוש משמעותי לעולם הבא בדיגיטל.

דרך החתימה בתוכנה חתימה דיגיטלית

תוכנה חתימה דיגיטלית היא תוכנה המותקנת על מחשבו האישי של מאן דה הוא, ויושבת על שולחן העבודה שלו. תוכנה חתימה דיגיטלית מרחיבה כאמור את השימוש בחתימה אלקטרונית, אשר מאושרת כמובן על ידי הגורמים המקבלים את המסמך לכדי מסמכי מקור חתומים. תוכנה חתימה דיגיטלית מייעלת את הזמן ואת דרך הגשת המסמכים, ומחליפה את החתימה הידנית הישנה נושנה בחותמת עסק דיגיטלית, תקינה ומתקדמת. כך למשל, ניתן להחתים ולשלוח באופן דיגיטלי מגוון רחב של מסמכים כמו הצעות מחיר או הצעות רכש, הסכמים וחוזים, חשבוניות, טפסי 101 לעובדים, טפסים עבור הבנק, מסמכים סרוקים, קבלות, נספחים או כל מסמך אחר, למעשה.

החתימה מתבצעת באופן דיגיטלי על ידי תוכנה חתימת דיגיטלית.

לאחר שביצענו התקנה של התוכנה, אשר מתבצעת כאמור באופן פשוט למדי, ניתן לגשת למלאכת ההחתימה. תוכנה חתימה דיגיטלית מאפשרת החתמה דיגיטלית על מגוון רחב של סוגי קבצים ובהן למשל PDF, Word, Excel, Tiff. בשלב זה כל שיש לעשות הוא להיכנס לתוכנה חתימה דיגיטלית יחד עם שם המשתמש והסיסמה שלכם, להכניס את הקובץ לתיבה ולהחתימו. יש לציין, כי לעיתים יהיה צורך גם בנט- סטיק אשר נראה כמו דיסק און קי, אשר מתחבר למחשב על מנת לזהותכם כאדם החותם שמאחורי המחשב ומאחורי התוכנה.

אפשרות חשובה לא פחות היא האפשרות להחתים ספריות גדולות של קבצים באופן מרוכז. ואכן, בלחיצת כפתור, ניתן להחתים ספריות שלמות של קבצים ולחסוך כמות עבודה משמעותית, בירוקרטיה רבה והמון בלאגן.

וגולת הכותרת היא שאין צורך לטרוח בפעולת שליחה הנדרשת לאחר מכן. לאחר חתימת הקבצים שבחרתם, ניתן לבצע משלוח אוטומטי של הקבצים החתומים בדואר אלקטרוני באמצעות התוכנה לחתימה דיגיטלית.

אישור על פי חוק

חשוב לציין, שכיום כל המשרדים הממשלתיים, כולל מערכת נט המשפט לעורכי דין, רואי חשבון וכדומה רשאים להשתמש באופן חוקי, מאושר ותקין לחלוטין בתוכנה חתימה דיגיטלית. למעשה, ישנה אף העדפה לתוכנה חתימה דיגיטלית באופן דיגיטלי מאשר הסחבת, הבירוקרטיה וכל מה שאלו טומנים בחובם. זאת מתוך הצורך המירבי לייעל את המערכת, ולחסוך במשאבים יקרים כמו זמן וכסף. הן עבור הגורמים המקבלים את המסמך, וכמובן הן עבור הגורמים המוסרים את המסמך. שכן בעבורם העברה של כל מסמך, בייחוד כשישנה ערימה של מסמכים (אצל עורכי דין למשל) היא משמעותית ביותר.

תוכנת חתימה דיגיטלית מאושרת בחוק חתימה אלקטורנית התשס"א- 2001, ועונה לכל דרישותיו על מנת להיחשב כגושפנקה מאושרת לכל דבר ועיקר. חשוב לציין, כי מסמכים אשר אתם חותמים בתוכנה חתימה דיגיטלית אינם ניתנים לזיוף, או שינוי, נחשבים מסמכי מקור, ומשמשים ראיה קבילה לחלוטין בכל מערכות המשפט ובתי המשפט. ישנן גם תוכנות לחתימה דיגיטלית אשר אישורן מחמיר והן אף קבילות כראיה בכל מדינות אירופה, לבדיקה שאלו את הספק שלכם.

תוכנה חתימה דיגיטלית היא תוכנה המותקנת על מחשבו האישי של מאן דה הוא, ויושבת על שולחן העבודה שלו.

תוכנה חתימה דיגיטלית ומאפייניה

תוכנה חתימה דיגיטלית אשר תתקינו במחשבכם האישי מלאה ביתרונות, ויש להכיר את מאפייניה טרם תחילת השימוש בה. כך למשל, תוכנה חתימה דיגיטלית אפשרית לחתימה על רוב ככל מסמך או קובץ, התוכנה איננה מצריכה שימוש בנייר או מדפסת. את החתימה שאנו מוסיפים ניתן להוסיף באמצעות חתימה גראפית, תוכנה חתימה דיגיטלית מאפשרת רישום של מגוון הערות על המסמך. בנוסף, באמצעות תוכנה חתימה דיגיטלית ניתן להוציא דוחות מערכת של כלל המסמכים החתומים או שנחתמו בתקופה מסוימת וכן אפשרות לחיפוש קל ונוח של כל מסמך שנחתם אי פעם בתוכנה. ישנה גם שליטה ובקרה על כל המסמכים שנחתמו בתוכנה וכן ניהול המערך. כך למשל ניתן לבצע חותמת זמן על כל מסמך שכזה, וזאת מהווה אישור משפטי לעניין המועד המדויק שבו נחתם ונשלח המסמך. מבחינת אבטחת מידע, כמובן שישנה אבטחה כבדה ומשמעותית בכל הקשור להגנת הפרטיות שלכם. למעשה, השימוש בתוכנה חתימה דיגיטלית מגבירה משמעותית את האבטחה ושימור הפרטיות בעסק שלכם, ומהווה חומת אש מטאפורית לכל אפשרות פריצה שכזו. שאלו את הספק שלכם לכל שאלה נוספת.

תוכנה חתימה דיגיטלית אשר תתקינו במחשבכם האישי מלאה ביתרונות, ויש להכיר את מאפייניה טרם תחילת השימוש בה.

תוכנה חתימה דיגיטלית מתאימה לכל עסק, מהקטן ביותר המונה אדם עצמאי אחד ועד הגדול ביותר, המונה ארגון בן עשרות ואף מאות עובדים וכן אירגוני ענק. תוכנה חתימה דיגיטלית היא פתרון נהדר בעבור מי מאלו, כל אחד בהתאמה לצרכיו האישיים והמשתנים ובהתאמה לצרכים הספציפיים של כל עסק. כמובן שישנו מגוון רחב של יתרונות שמאחד את כולם, כמו למשל חיסכון משמעותי באדמניסטרציה (דואר, ניירת, תהליכי חתימה ועוד) וכן בזמן ומשאבים נוספים (משכורות עובדים, זמן עבודה וכדומה).

למעשה, באמצעות תוכנה חתימה דיגיטלית ניתן לתרגל תהליך של אוטומציה באירגון באמצעות סדר מופתי בהתנהלות עם מסמכים וחתימות, וכך לבצע ייעול נוסף למערכת הקיימת. וכן, לנהל את אותה מערכת באמצעות שליטה ובקרה מלאה על תהליכי החתימה, תהליכי שליחת המסמכים ומעקב מופתי אחרי הנעשה.

עוד יש לציין את חווית לקוח הקצה, אשר מתעצמת עוד יותר עם השימוש בתוכנה חתימה דיגיטלית. כך נחסך זמן מיותר רב, פגישות יכולות להתבצע באופן דיגיטלי, וחווית הלקוח משתדרגת משמעותית.

כיום, אירגונים רבים גילו ומגלים את יתרונותיה הרבים של תוכנה חתימה דיגיטלית. ביניהם למשל אירגונים בכל הגדלים, חברות במיני סקטורים. וכן משרדי ממשלה ושילטון מקומי, חברות ממשלתיות, גופים ביטחוניים, שירותי בריאות, עורכי דין, רואי חשבון, מערכות משפטיות, שירותים פיננסים ובנקאיים, גופי תקשורת, חברות הייטק, חברות תעופה ורכב, ענף המלונאות, ועוד.

מדוע לרכוש תוכנה חתימה דיגיטלית?

אם נשים בצד את העובדה שמרבית הארגונים המקבלים תוכנה חתימה דיגיטלית מעדיפים או דורשים את השימוש בה, נשים פעמינו גם לחזון העומד מאחורי התוכנה. כך למשל, ישנה משמעות רבה לחיסכון בזמן ובמשאבים עבור כל הצדדים, התייעלות המערכות, וכמובן- שמירה על כדור הארץ. שכן, השימוש בתוכנה חתימה דיגיטלית מייתרת את הצורך המשמעותי בנייר על כל גווניו. בצורה זו, ניתן לחסוך משמעותית בעלויות, לחסוך משמעותית בזמן וכמובן לבצע התייעלות עסקית משמעותית בעבור כל עסק באשר הוא. בשלב השני ניתן, באמצעות התייעלות עסקית זו, לנהל שליטה ובקרה בצורה משמעותית ביותר לגבי כל עסק ולקדם תהליכים דיגיטליים אשר ישמרו את העסק וישדרגו אותו פלאים.

באמצעות תוכנה חתימה דיגיטלית ניתן לתרגל תהליך של אוטומציה באירגון באמצעות סדר מופתי בהתנהלות עם מסמכים וחתימות

אם וכאשר אתם תוהים האם נכון לבצע שימוש בתוכנה חתימה דיגיטלית בעסק שלכם, או כיצד כדאי לעשות זאת, אין טוב מבעל ניסיון. אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בכל שאלה ונשמח לסייע ולהתאים עבורכם תוכנה חתימה דיגיטלית.

אז מה היה לנו בכתבה:

טכנאי מחשבים

טכנאי מחשבים

בעזרת easy2sign תוכלו לחתום דיגיטלית על כל מסמך. אנחנו מגבים את כל החומרים שלכם בצורה מסודרת בשרתים שלנו, בגוגל, דרופבוקס ועוד. החברה קיימת מעל עשור ומספקת מגוון תוכנות ופתרונות 360 מעלות לעסקים.
לסיכום, אם אתם מחפשים שירות מקצועי, אמין עם ניסיון רב, אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם מטה וליצור איתנו קשר. נשלח לכם הצעת מחיר המותאמת בדיוק לעסק שלכם, לצרכים שלכם ולאסטרטגיה העסקית שלכם. מחכים לכם.